biuro@reklamowawoda.pl

576-010-383

Różnica między wodą mineralną a źródlaną

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, jaką różnicę stanowi wybór między wodą mineralną a źródlaną? W dzisiejszym wpisie przybliżymy Wam to zagadnienie.

Woda mineralna a źródlana – na pierwszy rzut oka mogą wyglądać identycznie, jednak to, co je różni, to zawartość minerałów oraz sposób ich pozyskiwania. Woda mineralna, jak sama nazwa sugeruje, obfituje w minerały. Jej specyficzne właściwości wynikają z wysokiej zawartości składników takich jak magnez, wapń, potas czy sód. Jej źródła zwykle znajdują się w naturalnych rezerwuarach głębinowych, gdzie minerały są naturalnie rozpuszczone w wodzie.

Z drugiej strony, woda źródlana, choć również pochodzi z naturalnych źródeł, nie musi spełniać rygorystycznych norm dotyczących zawartości minerałów. W związku z tym poddaje się ją procesom oczyszczania, które mogą usunąć niektóre naturalne składniki.

Gdy pijemy regularnie wodę mineralną z naszej oferty, w rezultacie dostarczamy naszemu organizmowi nieocenione korzyści. Woda, którą oferujemy z własną etykietą to woda mineralna. Bez wątpienia minerały obecne w niej odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia, pomagają w utrzymaniu stabilnej temperatury ciała, przyczyniają się do efektywnych procesów trawiennych i w związku z tym uczestniczą w eliminacji niepotrzebnych produktów przemiany materii.

Ponadto należy pamiętać, iż systematyczne spożywanie wody mineralnej wpływa na poprawę kondycji skóry, utrzymuje prawidłową masę ciała, dlatego pomaga w walce z uczuciem zmęczenia i bólami głowy. Jednym słowem wybór pomiędzy wodą mineralną, a źródlaną zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji każdego z nas. Ze względu na swoje bogactwo w minerałach, lepiej wspomaga nasz organizm. Niemniej jednak, ważne jest, aby pamiętać, że najważniejsze jest regularne nawadnianie ciała niezależnie od wybranej wody.